15. NEDJELJA KROZ GODINU

Published by Marko Kruljac on

Župa Kloštar Ivanić

Danas u 17 sati je Mlada Misa našeg fra Darka Grmače. Velik dan za našu župu i župnu zajednicu. Preporučamo našeg fra Darka i njegovu obitelj Presvetom Srcu Isusovu.

Utorak: Majka Božja Bistrička, svećanije slavimo navečer.

Četvrtak: Sveti Bonaventura, biskup i crkveni naučitelj, franjevački svetac. Svećanije slavimo na večernjoj Misi.

Petak: B.D. Marija od Brda Karmela – Gospa Karmelska.

U Karmelu će biti svečana Misa u 11,00 sati koju će predvoditi vlč. Damir Ceković, župnik iz župe Preobraženja Gospodnjeg, iz Petrinje. Redovite Mise u pola 8 neće biti toga dana.

Nakon sv. Mise biti će prigoda oblačenja škapulara koji označuje duhovnu povezanost s Marijom, Isusovom Majkom.

U utorak, 13. srpnja u Kloštar stižu hodočasnici zavjetnog hodočašća Bratovštine “Marijanski zavjet za Domovinu”, koji prolazi svim većim marijanskim svetištima od istoka do juga Hrvatske. Put dugačak oko 1700 km i trajanja 75 dana hoda. Ovom prilikom prosljeđujemo poziv organizatora da, ako ima zainteresiranih, mogu se priključiti barem jedan kilometar hoda i tako ih podržati u njihovom nastojanju.

(kontakt broj: 095 7413 334)

Oni će biti smješteni u dvorani naše osnovne škole a prema mogućnostima sudjelovat će na večernjoj Misi. To su mjesta i prilike i za osobni kontankt s hodočasnicima.

Uredovno vrijeme Župnog ureda kroz srpanj i kolovoz:

Utorkom i petkom: 9,00 – 10,00 i 17,00 – 18,30 sati.

Subotom: 9,00 – 10,00 sati. U slučaju bilo kakve potrebe, slobodno nas telefonski kontaktirajte u svako doba.

Preporučamo novi Glas Koncila, u njemu su naši Mladomisnici.

Katolički tisak: Glas Koncila, Brat Franjo, Glasnik SiM, Ljudima prijatelj…