16. NEDJELJA KROZ GODINU 19. srpnja 2020.

Ponedjeljak, 20.7. slavimo Sv. Iliju Proroka. Svečanije ćemo slaviti na večernjoj misi.

Utorak, 21.7. slavimo Sv. Lovru Brindijskog u Karmelu je Misa u 10 sati. Nema Mise u 7,30 sati.

Srijeda, 22. srpanj – blagdan sv. Marije Magdalene.

Četvrtak, 23. srpanj – blagdan sv. Brigite, zaštitnice Europe

Subota, 25. srpanj – blagdan sv. Jakova apostola. Svečanije slavimo na večernjoj Misi.

Sljedeće nedjelje, 26. srpanj – blagdan je sv. Joakima i Ane, roditelja Bl. Djevice Marije. U liturgijskim slavljima kada blagdan ovakvog tipa padne u nedjelju onda nedjelja ima prednost. U svakom slučaju zahvaljujemo našim župljanima koji su kapelicu okrećili i obnovili. Oni su to učinili besplatno i žele ostati anonimni, hvala im na tome i neka ih Bog blagoslovi.

Sastanak ŽPV-a i ŽEV-a za pripremu i organizaciju Velike Gospe biti će 2. kolovoza nakon večernje Mise.

U noći sa srijede na četvrtak, dogodila se provala u našu crkvu te je  nanešena manja materijalna šteta na škrabicama za milodare i otuđeno nekoliko manjih predmeta iz pinakoteke.

Molimo i za takve koji još nisu upoznali vrijednost poštivanja svetih prostora.

U proteklom tjednu, Uprava Provincije sv. Ćirila i Metoda donijela je slijedeće odluke u vezi premještaja u našem samostanu:

Fra Franjo, premješten je na drugu službu te odlazi u Zagreb, a k nama dolaze fra Filip Đurđević i fra Franjo Jurinec.

Fra Franji sretno na novoj službi, a fra Filipu i fra Franji Jurincu želimo lijepu dobrodošlicu.

Katolički tisak: Glas Koncila, Brat Franjo, Glasnik SiM,

Sluga Božji ANTIĆ, Listić KLOŠTAR …