5. KORIZMENA NEDJELJA

7. travnja  2019.

Danas je u našoj župi XIII. Korizmeni križni put koji se odvija pod geslom: “Na zemlji smo putnici i pridošlice, domovina je naša na nebesima”.

Sada nakon Mise okupimo se ispred kapelice Majke Božje u našem dvorištu i tu je uvodna molitva u križni put.

Pohod bolesnih i starijih osoba:

Ponedjeljak (8.4.):  Kloštar Ivanić – sve ulice osim Kralja Tomislava

Četvrtak (11.4.): Dom “Aura” i ulica Kralja Tomislava; Bešlinec

Petak (žalosni), 12. travnja: VELIKA ŽUPNA USKRSNA ISPOVIJED

Ispovijeda se od 11 – 12 sati prije podne, i poslije podne od 18- 19,30 sati.

Na početku će biti pokorničko bogoslužje i zajednički ispit savjesti.

Pozivamo sve vas da iskoristite ovaj dan za uskrsnu ispovijed jer će svi svećenici našeg dekanata biti ovdje radi vas.

Subota, 13. travnja: Zajednička ispovijed naših vjeroučenika školaraca  započinje u 9,00 sati zajedničkom pripravom. Dođimo svi na vrijeme!

NEDJELJA CVJETNICE – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE:

Nedjelja je Caritasa – prikupljaju se darovi za najsiromašnije u našoj  Župi, kao znak našeg korizmenog odricanja i ljubavi prema najpotrebnijima: “Kruh svoj s gladnim dijeli”.

Nedjelja je župnog zajedništa pa na selima nema svetih misa.

Župna crkva: 8,30 – blagoslov grančica i Obiteljska misa

11,00 – blagoslov grančica, procesija – župna misa

19,00 – blagoslov grančica večernja misa

Maslinove grančice ćete moći nabaviti prije svake svete mise, a vaši novčani prilozi biti će za potrebe župnog Caritasa.

Naši mladi – framaši – će prodavati kolače na Cvjetnicu a time žele osigurati novčanu mogućnost za odlazak na hodočašće u Asiz. Podržimo ih u tome jer je to iznimno intenzivno i zahtjevno hodoćašće koje traje  10 dana i pješaći se oko 100 km te autobusom putuje do Asiza. To je izvrsno hodočašće na kojem se osposobljuju budući zreli i aktivni vjernici u našoj župi.

Ofs i frama organiziraju čišćenje okoliša oko crkve kako bi sve lijepo izgledalo za uskrsne dane koji su pred nama. To će biti u srijedu i četvrtak od 8-9 sati prije podne i od 16-17 sati poslije podne. Pozivamo i ostale koji mogu i žele pomoći da se priključe.

I osobito važna obavijest, da je u četvrtak 11. travnja roditeljski sastanak za roditelje ovogodišnjih krizmanika u 20 sati u našoj samostanskoj  vjeronaučnoj dvorani.

Katolički tisak:

Glas Koncila, MAK za djecu, Radosna vijest, …Župni listić “KLOŠTAR”