PETA VAZMENA NEDJELJA

19.svibnja  2019.

Danas je slavlje prve Svete Pričesti u našoj župi. Sjetimo se u molitvi naših prvopričesnika i njihovih obitelji. Neka nas svijest o duhovnoj povezanosti naše župe učvršćuje u zajedništvu i povezanosti oko Uskrslog Isusa koji je Dobri Pastir naših duša.

TJEDNI SUSRETI – po redovitom rasporedu!

Petkom nakon večernje Mise se također nastavlja sa katehezom za odrasle – takozvana biblijska grupa.

Mjesec je svibanj i traju svibanjske pobožnosti. Molitva krunice prije večernje Mise svakoga dana u 18:20 sati. Potičemo vas na ovu uzvišenu pobožnost koja je izvor mnogih milosti. Ako ne možete sami moliti, dođite u župnu crkvu i zajedno molite s drugim moliteljima. Molitva je istinska snaga čovjeka vjernika.

U petak je franjevački blagdan Posvete Bazilike Sv. Franje u Asizu. Svećanije slavimo na večernjoj Misi.

Imate mogućnost hodočašća u Asiz od 16.6. do 20.6. koje organizira župa iz Virovitice a hodočašće vodi fra Grgur koji je bio ovdje na službi. Put košta 2000 kuna i uključeno je sve u tu cijenu – put, obroci i nočenja u hotelima te stručno vodstvo. Traje pet dana a ići će se na sva važna franjevačka mjesta a usput će se obići i svetište  Svete Rite. Ima dvadesetak mjesta. Možete se prijaviti u župnom uredu u uredovno vrijeme.

Katolički tisak:

Glas Koncila, Brat Franjo,…

Listić – ponesite starijima i bolesnim osobama!