16. NEDJELJA KROZ GODINU

21. srpnja 2019.

Danas je dan Misijske akcije MIVA Papinskog misijskog djela za nabavu misijskih vozila. Prošle smo nedjelje to proglasili i mnogi su se odazavali i stoga hvala svima. Još danas možete pomoći na tu nakanu a škrabica je pod korom s naznakom za misijska vozila.

Ponedjeljak, 22. srpanj – blagdan sv. Marije Magdalene. Svećanije slavimo na večernjoj Misi.

Utorak, 23. srpanj – blagdan sv. Brigite, zaštitnice Europe

Srijeda, u Karmelu je Misa u 11 sati. Nema Mise u 7,30 sati.

(U listiću je zabunom upisano za utorak ovaj raspored.

Črtvrtak, 25. srpanj – blagdan sv. Jakova apostola. Svećanije slavimo na večernjoj Misi.

Petak, 26. srpanj – sv. Joakim i Ana, roditelji Bl.Djevice Marije.

Slavlje će biti kod kapelice sv. Ane u Kloštru u 17:30 sati.

(u župnoj crkvi je redovita večernja Misa)

HODOČAŠĆE NA MARIJU BISTRICU ove godine neće biti jer u tom tjednu imamo kod nas trodnevnicu i proslavu Velike Gospe te sutradan sv. Roka. Na samostanskom kapitulu smo odlučili da ćemo umjesto u Bistricu, ove godine voditi hodočašće župe u Međugorje koje će biti krajem rujna ili početkom listopada.

Sastanak ŽPV-a i ŽEV-a za pripremu i organizaciju Velike Gospe će biti 4. kolovoza nakon večernje Mise. Još ćemo sljedeće nedjelje javiti detalje.

U subotu, jučer, je podjeljena zadnja pomć Karitasa za ovu godinu. Do  sada smo podjelili u prošloj godini oko 2 500 paketa hrane, higijenskih potrepština i ostalog …u vrijednosti oko 200 tisuća kuna. Hvala svima na sudjelovanju u tom velikom dobru za našu župu. Osobito djelatnicima karitasa.

Katolički tisak: Glas Koncila, Brat Franjo, Glasnik SiM,

Sluga Božji ANTIĆ, Listić KLOŠTAR …