19. NEDJELJA KROZ GODINU

11. kolovoza  2019.

Ponedjeljak navečer u 18,15 započinje Trodnevna duhovna obnova:

“U susret Velikoj Gospi”.

Program: 18,15 – molitva krunice sa razmatranjem

19,00 – sveta misa i prigodna propovijed

20,00 – Euharistijsko klanjanje

Voditelj:12.8. 2019. – fra Anto Barišić, župnik iz Petrinje

13.8.2019. – vlč. Dražan Mirčić, župnik iz Posavskih Bregi

14.8.2019. – fra Serđo Čavara, franjevac

Četvrtak: SVETKOVINA UZNESENJA BDM – VELIKA GOSPA (plakat!)

Svete mise u svetištu: 6:30 sati, 7:30 sati, 9:30 sati

11 sati – procesija s kipom Majke Božje kroz centar Kloštra i svečana hodočasnička misa.

Predvodi: biskup porečko pulski u miru, Ivan Milovan.

u 15,00 sati: Euharistijsko klanjanje (u crkvi)

u 16,00 sati: popodnevna sveta misa

u 18,00 sati: večernja procesija i hodočasnička sveta misa

Predvoditelj: biskup Ivan Milovan, porečko pulski u miru.

Ispovijednici će biti na raspolaganju. Svoj zavjet i čašćenje Gospe Milosrđa možete iskazati obilazeći oko oltara nakon svake mise. Na crkvenom štandu možete nabaviti  razne nabožne predmete sa motivom Gospe Milosrđa. Kod kapelice MB možete mabaviti svijeće s likom Majke Milosrđa. Blagoslov nabožnih predmeta je nakon svake svete mise.

Ovim putem još jednom pozivamo branitelje, lovce, kudove, dvd vatrogasce, mažoretkinje, prijatelje kloštra(zastave…odore, nošnje..) da svi, prema mogučnostima, sudjelujemo na hodočasničkoj Misi u 11 sati.

Petak (16.08.) – blagdan sv. Roka

11,00 sati: u kapeli sv.Roka – zavjetna misa na čast sv.Roku.

HVALA svima koji su ovih dana pomagali u uređivanju crkve crkvenog dvorišta kako bismo u uređenom prostoru dočekali Veliku Gospu i sve Marijine hodočasnike koji dolaze u naše svetište.

Velika hvala članovima OFS-a, djelatnicama Caritasa i članovima Frame.

Molimo vas vjernike da nam za Veliku Gospu iziđete u susret te pomognete pripremom slatko slanih “delicija” za sve koji  će toga dana biti gosti samostanske dvorane. Na papirnatim podlošcima, onima kojima to nije veliki problem, mogu pripremiti kiflice, pite,  slane i slatke, zatim kolače, i to donesete ili u srijedu navečer ili u četvrtak ujutro oko pola 9.

Pozivamo sve i nadamo se da ćemo i ove godine biti ujedinjeni kao župa i da ćemo biti dobri domačini svim hodočasnicima.

Katolički tisak: Glas Koncila, Ljudima prijatelj, Radosna vijest,

Listić Kloštar …