22. NEDJELJA KROZ GODINU                                                             01.rujna  2019.

OVAJ TJEDAN SLAVIMO:

utorak – sv. Grgur veliki -papa

srijeda – sv. Ruža Viteberska

četvrtak – sv. Majka Terezija

subota – sv. Marko Križevčanin

1.)Danas je prva nedjelja u mjesecu. Svojim molitvama i darovima mislimo na naše odgojne ustanove. Hvala Vam unaprijed na Vašoj dobroti.

2.)Danas poslijepodne članovi OFS-a  imaju mjesečnu skupštinu u 16,30.

3.)Večeras, nakon večernje svete Mise biti će sastanak ŽPV-a i ŽEV-a. Potrebno je napraviti reviziju organizacije proslave Velike Gospe i pripremiti se za proslavu Male Gospe i hodočašća branitelja naše sisačke biskupije.

4.)Nedjelja – blagdan MALE GOSPE – ROĐENJE BDM – za koji se pripremamo trodnevnom duhovnom obnovom koja započinje u četvrtak navečer 5.rujna.

Duhovnu obnovu vodi fra Ivan Matić- voditelj kuće TABOR u Samoboru

Program:

18,15: Zajednička molitva krunice sa razmatranjem

Prigoda za svetu ispovijed!

19,00: Večernja Euharistija i prigodna propovijed

20,00: Euharistijsko klanjanje- 1.dan – molitva za predanje i ozdravljenje

2.dan – molitva za oslobođenje

3.dan – molitva za iscjeljenje

MALA GOSPA

5.)Raspored svetih misa na Malu Gospu u našem svetištu:

– Franjevke u 7,00; Karmel u 7,30 sati.

u svetištu: 7; 9;  11 sati i 19h

10:30 sati u Parku branitelja, polaganje vijenaca a zatim procesija do župne crkve.

– misu u 11h predslavi biskup Vlado Košić

svečana misa i procesija crkvenim dvorištem sa likom „Majke Milosrđa”

biti će u 11 i 19 sati. Svi smo pozvani na slavlje Male Gospe!

– Prigoda za svetu ispovijed je uz svaku svetu misu!

6.)SVEČANI—DOŽIVOTNI ZAVJETI

U SUBOTU 7.09. 2019. u 10h, ZAGREB, U SIGETU  FRA DARKO GRMAČA ĆE POLOŽITI SVOJE DOŽIVOTNE ZAVJETE u crkvu SVETOGA KRIŽA, na Sigetu u Zagrebu.PREPORUČAMO  FRA DARKA U VAŠE MOLITVE.

Kao župa organiziramo autobus. Oni koji bi išli autobusom na svećane zavjete kod fra Darka neka se jave u utorak u vrijeme kada župni ured radi.(toga dana zaključujemo popis i naručujemo prijevoz). Cijena je 30 kuna po osobi. Polazak je u subotu u 8:30 sati.(ispred crkve)

7.)Molimo članove zbora, članove Ofs i Frame da budu na raspolaganju za trodnevnicu i sam dan blagdana te kroz sudjelovanje aktivni u tom velikom događaju župe.

Katolički tisak: Glas Koncila,MAK za naše vjeroučenike,

LISTIĆ – raspored trodnevnice i bogoslužja za Malu Gospu!