27. NEDJELJA KROZ GODINU

6. listopada 2019.

Danas je prva nedjelja u mjesecu pa se moli i materijalno pomaže naše sjemenište gdje se mladi ljudi pripremaju za svećeništvo.

Hvala svima koji imaju osjećaja i srca za ove potrebe.

U četvrtak nakon klanjanja je sastanak čitača.

Danas u 16:30 sati  je skupština OFS-a.

U ponedjeljak je blagdan Blažene Djevice Marije od Krunice. Svećanije slavimo navečer na Misi.

U utorak 8. listopada je Dan neovisnosti u našoj državi. Tom prigodom će biti polaganje vijenaca i iskazivanje časti i zahvalnosti našim poginulim braniteljima. Neradni je dan pa bi bilo lijepo da se, svatko prema mogućnostima, okupimo u Parku branitelja u 10 sati prije podne i kratko pomolimo. Na večernjoj svetoj Misi ćemo također moliti na tu nakanu.

Sljedeća nedjelja je ZAHVALNA NEDJELJA. Svečana misa zahvalnica je u 11,00 sati. Pozivamo KUD-Kloštar i KUD-Obreška da sudjeluju u narodnim nošnjama. Zahvalimo Bogu za plodove naše zemlje i za sva njegova dobročinstva.

Ovo je dan našeg župnog zajedništva. Na filijalama neće biti svetih Misa!

Ovom prigodom se kratko želimo osvrnuti na protekli tjedan i Bogu zahvaliti za uistinu lijepu trodnevnu duhovnu pripravu za blagdan sv. Franje. Ovim putem želimo zahvaliti i svima onima koji su se ugradili u ovo župno slavlje kroz svoje donacije i zauzetost pripremajući, pomagajući, donoseći, sudjelujući molitvom i pjesmom te na uistinu lijepom bratskom druženju koje je bilo nakon Obreda preminuća. Pred Bogom nije toliko važno koliko smo dali nego kakvim srcem smo dali i s kakvom nakanom. Stoga, Bogu hvala i svima hvala od srca. Nadamo se i ubuduće takvom zajedništvu.

Za one koji idu na hodočašće u Međugorje. Polazak je u petak u 22 sata ispred crkve. Ako ima nekih koji bi zbog nekog razloga odustali od hodočašća neka se čim prije jave u župni ured jer još ima ljudi koji bi išli u Međugorje i preuzeli mjesto i plaćanje.

Obaviještavamo sve vjernike da je Gospin kip koji inače nosimo u našim vjerničkim procesijama i pred kojim se molimo, zbog dotrajalosti dan na restauraciju. Restauracija je zahtjevna i skupa, ima dosta pozlate. Svi oni koji žele sudjelovati u obnovi kipa mogu svoj novčani prilog dati u župnom uredu. Vrijednost restauracije je 15.000,00 kuna. Potičemo one koji imaju više mogučnosti da pripomognu ovoj obnovi kipa Majke Milosrđa da on opet zasja u punom sjaju i dalje resi našu crkvu i procesije.

Od sljedećeg tjedna će te moći u župnom uredu nabaviti i Biblije i duhovnu literaturu, osobito knjige Pape Franje.

Sljedeće subote u 17 sati počinju i besplatne instrukcije za sve razrede.

Raspored vjeronauka imate na oglasnoj ploči i u župnim listićima.

Tisak: G.Koncila, novi MAK za vjeroučenike, Brat Franjo,Glasnik SiM

ŽUPNI VJERONAUČNI SUSRETI:

Kloštra Ivanić

– Prvopričesnici subotom – 3. raz. u 9 sati

(svaka druga subota) subotom – 2. raz. u 11 sati

– Krizmanici  petkom – 8. raz. u 12:45 sati (svaka druga srijeda) srijedom – 7. raz. u 16:15

Graberje Ivaničko – Caginec-dom-

Prvopričesnici –  petkom  (drugi i četvrti petak)

2. raz. u 15 sati                                                                   3. raz. u 15:45 sati

Krizmanici –  petkom (prvi i treći petak)

7. raz. u 15 sati

8. raz. u 15:45 sati