ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU SVIJEĆNICA – BLAGDAN PRIKAZANJA GOSPODINOVA U HRAMU 2. veljače 2020.

Prva je nedjelja u mjesecu i na poseban način molimo i doprinosimo za duhovna zvanja. Podržavamo odgojne ustanove gdje se pripremaju budući svećenici.

Ponedjeljak, slavimo sv. Blaža – Vlaha, biskupa i mučenika. Na večernjoj Misi svećanije slavimo i bit će blagoslov grla.

U subotu 8. veljače započinjemo s trodnevnom duhovnom pripremom za blagdan Gospe Lurdske koji je u utorak 11. veljače, 2020.

Svakog dana je u 17,30: Zajednička molitva krunice, prilika za  ispovijed i u 18,00 sati: Sveta Misa i prigodna homilija…kratko klanjanje nakon Mise.

Također toga dana započinjemo i VELIKU DEVETNICU U ČAST MAJKE MILOSRĐA. Devet uzastopnih subota tematski podijeljenih. Dođite i potaknite i druge da ovim pobožnostima potvrdimo i posvjedoćimo veličinu i važnost ovog našeg i biskupijskog svetišta koje je najstarije u sjevernoj Hrvatskoj.(Vidi plakat)

Nagovješćujemo i duhovnu obnovu za mlade koja će se ovaj put održati u Posavskim Bregima 15.2.2020. Ta je duhovna obnova na dekanatskoj razini i zato potičemo sve mlade da se uključe te uz duhovne blagodati koje mogu primiti također upoznaju i druge mlade iz okolnih župa. Detaljnjije upute ćemo objaviti sljedeće nedjelje.

Sljedeće nedjelje je roditeljski sastanak za roditelje Prvopričesnika. Pozivamo sve roditelje i prvopričesnike na Misu u pola 9 a nakon Mise će se u crkvi održati i roditeljski sastanak. Molimo sve roditelje da dođu jer je ovaj roditeljski sastanak iznimno važan.

Katolički tisak: Glas Koncila, MAK, Radosna vijest, Listić “Kloštar”, …