Dragi vjernici, župljani i ljudi dobre volje,

ovim putem vas obavještavamo o vremenu i načinu održavanja Svetih Misa u našoj župi u Kloštru Ivaniću. Svete Mise s narodom se počinju služiti od nedjelje 3. svibnja.

Naša crkva je prilično velika a imamo i veliko dvorište u krugu crkve. Na našoj crkvi je postavljeno vanjsko ozvučenje pa će se Misa moći pratiti i iz kruga dvorišta i parkirališta. Redari će pratiti da se najprije crkva popuni u skladu s mjerama zaštite a onda će se moći i u krugu oko crkve zauzeti mjesto. Negdje će biti klupe a negdje stolci postavljeni u krugu oko crkve. Na klupe mogu sjesti (i na dvorištu i u crkvi) više ljudi ako su iz istog kućanstva(roditelji s djecom, braća i sestre, supružnici). Ostali trebaju držati rastojanje od minimalno dva metra. Tko god ima, neka koristi i maske. Kada bude vrijeme svete pričesti svatko će ostati na svome mjestu a svećenici će prolaziti i dijeliti pričest na ruku.

U slučaju kiše, u krugu oko crkve neće biti stolaca i klupa ali će se moći za vrijeme Mise stajati. Sve ostalo je redovito kao i u prethodnoj situaciji.

Svete Mise s narodom će biti samo u župnoj crkvi.(Kod sestara Karmeličanki, u Cagincu, Obreškoj i Marči neće biti Mise s narodom).

Zbog veće sigurnosti uvodimo još jednu dodatnu Misu koja će biti u 17  sati. One redovite su u 8:30, 11 i 19 sati.

Mir i dobro,

Vaši franjevci