PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

2. prosinca 2018.

Prva je nedjelja u mjesecu – svojim molitvama i darovima mislimo na naše odgojne ustanove u kojoj se pripremaju vaši svećenici. Hvala Vam na Vašoj dobroti.

Danas u podne je na našem trgu kraj Pučkog doma paljenje prve adventske svijeće. Pozivamo vas sve da budemo dionici ovog lijepog događaja za koji želimo da postane tradicija u našem Kloštru. Vidi plakat.

Danas popodne  u 15:30 sati je mjesečna skupština OFS-a.

Sutra započinju Mise zornice koje su središte liturgijske duhovnosti u Adventu te pozivamo sve vjernike a osobito molimo roditelje da motiviraju i svoju djecu na dolazak. Oni koji su dolazili prošle godine znaju kako je to lijepo i plodonosno  iskustvo svakog vjernika.  Zornice će biti radnim danom od ponedjeljka do subote u 6,00 sati, a crkva se otvara u 5,30 sati. Večernje Mise u Adventu neće preko tjedna biti u župnoj crkvi nego u Karmelu. Tamo će se krunica predmoliti i biti mogućnost za ispovjed.

Subota, 8.12.: Svetkovina Bezgrešnog začeća BDM –

Zornica je u 6,00 sati i to je središnja župna Misa, zatim kod Franjevki u 7,00 sati, a večernja Misa u 18,00 sati je u Karmelu. U 11,00 sati svete Mise neće biti u Donjoj nego u Gornjoj Obreškoj jer je kapela i veća i prikladnija u ovim okolnostima.

Ovaj tjedan započinjemo s pohodom bolesnih i starijih osoba koji ne mogu doći samostalno na Misu i ispovjed:

Utorak (4.12) prije podne: Marča, D. i G. Obreška

Srijeda (5.12.) prije podne: Predavec, Čemernica i Ščapovec

Četvrtak (6.12.) prije podne: Krišci i Vinarska

Sljedeće nedjelje, 9.12. je organizirana u pučkom domu predstava o Svetom Nikoli, pa možete odvesti djecu na tu predstavu koja započinje u 16 sati. Nakon te predstave će u našoj crkvi u 18 sati biti Sveta Misa za djecu i blagoslov djece na kraju Mise. Biti će to mala duh.obnova za djecu.

Sljedeće nedjelje nakon večernje Mise: Sjednica ŽPV-a i ŽEV-a. Molimo sve vijećnike da se odazovu te se pripremimo za nadolazeće događaje.

U vremenu Došašća sestre franjevke pozivaju na molitveno bdijenje koje će biti svake subote u 19 sati u njihovoj samostanskoj kapeli. Svi ste dobro došli.

Kalendare za iduću godinu možete nabaviti u Župnom uredu.

Tisak: G.Koncila, MAK za vjeroučenike, listić KLOŠTAR,..