ŽUPNE OBAVIJESTI

19. NEDJELJA KROZ GODINU
13.kolovoza 2017.

U tijeku je Trodnevna duhovna obnova “U susret Velikoj Gospi”.

Program: 18,30 – molitva krunice sa razmatranjem
19,00 – sveta misa i prigodna propovijed
20,00 – Euharistijsko klanjanje
Voditelji: p. Zdravko Lazić, gvardijan iz Kaptola
Utorak: SVETKOVINA UZNESENJA BDM – VELIKA GOSPA (plakat!)
Svete mise u svetištu: 6:30 sati, 7:30 sati, 9:00 sati
11 sati – procesija s kipom Majke Božje i svečana hodočasnička misa Predvodi: mons. Marko Semren, pomoćni banjalučki biskup
u 15,00 sati: Euharistijsko klanjanje (u crkvi)
u 16,00 sati: popodnevna sveta misa
u 18,00 sati: večernja procesija i hodočasnička sveta misa
Predvoditelj: mons. Marko Semren, biskup

Ispovijeda se u crkvi. Svoj zavjet i čašćenje Gospe Milosrđa možete iskazati obilazeći oko oltara nakon svake mise. Na crkvenom štandu možete nabaviti razne nabožne predmete sa motivom Gospe Milosrđa. Kod kapelice MB možete mabaviti svijeće s likom Majke Milosrđa. Blagoslov nabožnih predmeta je nakon svake svete mise.

Srijeda (16.08.) – blagdan sv. Roka
11,00 sati: blagoslov obnovljene kapele i novog kipa sv. Roka te zavjetna misa na čast sv.Roku.

HODOČAŠĆE NA MARIJU BISTRICU (BISKUPIJSKO HODOČAŠĆE) –
subota, 19. kolovoza – polazak u 6,00 sati ovdje od crkve.
Prijavite se u Župnom uredu najkasnije do četvrtka.

HVALA svima koji su ovih dana pomagali u uređivanju crkve i našeg crkvenog dvorišta kako bismo u uređenom prostoru dočekali Veliku Gospu i sve Marijine hodočasnike koji dolaze u svetište Majke Milosrđa.
Katolički tisak: Glas Koncila, Ljudima prijatelj, Radosna vijest,
Listić Kloštar …

Važno! Odlukom Uprave HFP sv.Ćirila i Metoda u našoj Župi i samostanu došlo je do promjena. Fra Smiljan Berišić imenovan je predstojnikom u samostanu sv.Franje u Rovinju, a fra Robert Ćibarić župnim vikarom u našoj Župi. HVALA fra Smiljanu za sve dobro koje je činio u našoj Župi!
(župni vikar – vjeroučitelj krizmanika, Frama, Biblijski sat, mladi, …)