ŽUPSKE OBAVIJESTI

1. KORIZMENA NEDJELJA                                                              19.ožujka  2017.

Danas završavaTjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Pozvani smo danas na djelotvornu ljubav prema bližnjima. Svoj dar za najpotrebnije u BiH možete staviti u košaricu na izlazu iz crkve ili ovih dana donijeti u Župni ured!  Hvala vam!

Danas nakon Obiteljske mise je korizmeni susret roditelja i vjeroučenika 4. razreda, a slijedeće nedjelje za roditelje i vjeroučenike 5. razreda.

Slijedeće subote je BLAGOVIJEST: svete mise u 8,30 i 18,00 sati.

Korizmeni Križni put je u župnoj crkvi petkom i nedjeljom u 18,00 sati.

Nš tradicionalni XI. Župni križni put biti će na 5.korizmenu nedjelju (2.travnja). Svi smo pozvani, a posebno naše kršćanske obitelji (roditelji, djeca i mladi). Započinje s Obiteljskom misom u 8.30 sati:

Kloštar- Sobočani – Grabersko Brdo – Derežani – Caginec – Prkos – Kloštar(oko 15 km).

Župni vjeronaučni susreti – po redovitom rasporedu!

Važni susreti u tjednu:

BIBLIJSKI SAT – srijedom nakon večernje mise

KLANJANJE PRED PRESVETIM – četvrtkom nakon večernje mise

KATEHEZA ZA ODRASLE – četvrtkom nakon klanjanja

KRIŽNI PUT – petkom u 18,00 sati

ŽUPNI ZBOR – ima probu u utorak u 19,00 sati! (umjesto petka!)

Od slijedeće nedjelje započinje korizmeni pohod bolesnima i starijima kako bi se  i oni mogli ispovijediti i pričestiti za Sveti Uskrs. Lijepo molimo ukućane da prijave u Župnom uredu one bolesnike koji su novi tj. nisu na našem popisu (raspored pohoda objavit ćemo slijedeće nedjelje!).

Katolički tisak:

Glas Koncila, MAK za djecu, Radosna vijest, …

Listić “KLOŠTAR” – ponesite i onima koji su stariji i bolesni!

Danas su s nama predstavnici inicijative “Prolife.hr” (zaklada Vigilare) koja pokreće akciju “IMAM PRAVO ŽIVJETI” (“Svako ljudski biće ima pravo na život” Hrvatski ustav, čl.21). Potičemo punoljetne osobe da potpišu ovu peticiju za donošenje pravednog zakona za nerođene! Unaprijed vam zahvaljujemo u ime organizatora i nerođenih!