ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU 31. siječanj 2021.

Published by admin on

U utorak slavimo blagdan Svijećnice. Mise toga dana su u 8:30 prije podne i 18 sati navečer. Dan je to kada na poseban način zahvaljujemo Bogu za duhovna zvanja u našoj župi i našoj biskupiji i cijelome svijetu. Redovnička smo župa u punom smislu jer imamo franjevke i karmeličanke u našoj župi. Bit će i blagoslov svijeća na Misama.

                            

U srijedu, slavimo sv. Blaža – Vlaha, biskupa i mučenika. Na večernjoj Misi svećanije slavimo i bit će blagoslov grla.

 

U subotu 6. veljače započinjemo  VELIKU DEVETNICU U ČAST MAJKE MILOSRĐA. Devet uzastopnih subota tematski podijeljenih. Dođite i potaknite i druge da ovim pobožnostima potvrdimo i posvjedoćimo veličinu i važnost ovog našeg i biskupijskog marijanskog svetišta koje je najstarije u sjevernoj Hrvatskoj.

 

Svake subote je molitva krunice prije Mise i sveta Misa s propovijedi.

 

 

 

Ovaj tjedan naš župni karitas imat će akciju podjele hrane i higijenskih potrepština. U Župi imamo pedesetak obitelji koje primaju tu pomoć.

 

Ovim putem vas obaviještavamo da je naš fra Kruno trenutno u bolnici i na intenzivnoj njezi. Za sada je stabilno. Preporučamo ga Božjoj volji i Njegovoj providnosti i ljubavi.

 

 

Katolički tisak: Glas Koncila, MAK, Radosna vijest,, …