ŽUPNE OBAVIJESTI

Published by admin on

32. NEDJELJA KROZ GODINU                                 12. studeni 2017.

 U utorak, 14.11. započinje trodnevnica u čast sv. Elizabete, suzaštitnice OFS-a  čiji blagdan slavimo u petak, 17.11.uz večernju misu.

U 17,20 započinje zajednička molitva krunice, nakon koje slijedi večernja misa i prigodna homilija.

Članovi OFS-a i ove godine uz trodnevnicu organiziraju i karitativnu akciju „Kruh sv. Elizabete“. Dolaskom na trodnevnicu pozvani ste darovati barem jednu trajnu namirnicu po izboru u košaru (u predprostoru crkve) ili pak novčani prilog čime bi se kupile potrebne namirnice. Time pomažete najpotrebnijima u našoj župi i korisnicima župnog Caritasa.

 Važno!

Ova godina je u Sisačkoj biskupiji posvećena bl. Alojziju Stepincu. Pred nama je hodočašće Sisačke biskupije: “Tragom našeg blaženika!”

(Zagrebačka katedrala i Krašić). Hodočašće će biti u subotu, 2.12.2017.    Prijave se primaju u Župnom uredu!

 Župni vjeronaučni susreti su po redovitom rasporedu!

Danas nakon Obiteljske mise je susret za vjeroučenike 4.razreda, a

slijedeće nedjelje za vjeroučenike 5.razreda.

 Važno!

U našoj Župi nastaje “OBITELJSKA ZAJEDNICA” u koju pozivamo sve kršćanske obitelji, osobito mlađe obitelji sa više djece, koje nastoje po svojoj vjeri živjeti, svoju djecu kršćanski odgajati, prakticirati nedjeljnu misu i dnevnu molitvu te biti dobar primjer drugim obiteljima.

Obitelji koji se žele uključiti u veliku “Obiteljsku zajednicu Majke Milosrđa” mogu nakon mise u sakristiji preuzeti prigodno pismo te se upoznati sa ovom nakanom i uzeti pristupnicu koju će kod kuće popuniti i staviti ovdje pred oltar u košaricu (“Obiteljska zajednica Majke Milosrđa”).

Tisak: G.Koncila, novi MAK za vjeroučenike, Radosna vijest …