21. NEDJELJA KROZ GODINU

Published by admin on

U našem svetištu Gospe Kloštarske – Majke Milosrđa svečano smo proslavili svetkovinu Uznesenja BDM – Veliku Gospu.

Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u uređenju crkve i našeg crkvenog dvorišta te trodnevnoj duhovnoj obnovi “U susret Velikoj Gospi”.

Hvala svima koji su na sam dan proslave bili aktivni i na raspolaganju, koji su radosno svjedočili ljubav prema Bogu i prema Mariji služeći ljudima vjernicima – hodočasnicima.

Hvala svima koji su darovali svoja dobra (novac, hranu i piće), koji su darovali svoje sposobnosti i vrijeme da sve bude lijepo usklađeno.

Uistinu mislimo da je bilo uspješno i lijepo. Opet smo kao župa potvrdili povezanost i jedinstvo. Otac biskup je bio ugodno iznenađen našom župom i slavljem. Otišao je zahvalan i ponosan.

Hvala svima za sve! Neka vam dobri Bog nadoknadi svu vašu ljubav koju ste pokazali kroz žrtvu i služenje.

Kroz ovaj tjedan slavimo:

Ponedjeljak – BDM Kraljica – blagdan

Utorak – Sv. Ruža Limska i Bl. Miroslav Bulešić, mučenik

Srijeda – Sv. Bartol apostol – blagdan

Četvrtak – Sv. Ljudevit kralj – spomendan

Subota – Sv. Monika

Samo napominjemo, imat ćemo i trodnevnu duhovnu obnovu uoči blagdana Male Gospe koju će voditi prof. Tonči Matulić, predavač na Kbf-u u Zagrebu i svećenik hvarske biskupije. Predstojnik je i katedre za moralnu teologiju.

Središnju Misu na dan blagdana Male Gospe predvodit će otac biskup Vlado Košić.

Preciznije informacije ćemo objaviti sljedeće nedjelje.