NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA

Published by admin on

Vaši novčani darovi i prilozi od maslinovih grančica namijenjeni su za obitelji i samce u našoj župi kojima je pomoć potrebna.

NEDJELJOM MUKE GOSPODNJE – CVJETNICOM ulazimo u VELIKI ili SVETI TJEDAN. Crkva se spominje i slavi najsvetije događaje našega spasenja. Najljepša duhovna priprava za sveti Uskrs jeste naše sudjelovanje u obredima Svetog trodnevlja – Veliki četvrtak – petak i subota. Pozvani ste i dođite na obrede Svetog trodnevlja:

* VELIKI ČETVRTAK – MISA VEČERE GOSPODNJE  u 19,00 sati

Nakon Mise je euharistijsko klanjanje «Getsemanska ura».

* VELIKI PETAK – SLUŽBA MUKE GOSPODNJE u 19,00 sati

U župnoj crkvi Križni put je ujutro u  9,00 sati. Zapovijedani je post i nemrs.

NA VELIKI PETAK ZAPOČINJEMO VELIKU DEVETNICU U ČAST BOŽJEM MILOSRĐU I MOLIMO SVAKOG DANA U 15 SATI KRUNICU I ZAZIVE U ČAST MILOSRDNOG ISUSA. DEVETNICA TRAJE DO BIJELE NEDJELJE.

Naša je crkva i biskupijsko svetište Majke Milosrđa, stoga imamo pravo i dužnost taj blagdan svećanije slaviti. Od Velikog Petka pa do Bijele nedjelje svaki dan ćemo se okupljati i moliti krunicu Božjeg Milosrđa i moliti zazive. To sve ukupno traje pola sata pa pozivamo i mlade i stare.

* VELIKA SUBOTA – VAZMENO BDJENJE počinje blagoslovom ognja u 20,00 sati

svijeće će te moći kupiti kod nas ispred crkve.

Na Veliku subotu Crkva se zadržava kod Gospodinova groba te u molitvi i tišini razmišlja o njegovoj muci, smrti i ukopu.

Božji grob je otvoren tjekom cijelog dana do večernjih obreda.

VAZMENO BDJENJE započinje u subotu u 20,00 sati.

Blagoslov uskrsnog jela je na Veliku subotu nakon obreda Vazmenog bdjenja i na Uskrs uz Obiteljsku misu u 8.30 sati.

U Karmelu će biti mogućnost sudjelovanja vjernika samo u četvrtak i petak i to od 18 sati.

U ovom tjednu nema župnih vjeronaučnih susreta. Svi vjeroučenici, osobito krizmanici  su pozvani na sudjelovanje u obredima Svetog trodnevlja!

Župni ured radi samo u utorak i srijedu.

Mogučnost za ispovjed imate svaki dan pod Svetom Misom.